Türkiye Maarif Vakfı 12. Ülke Temsilcileri Toplantısı Prof. Dr. Birol Akgün’ün Kapanış Konuşmasıyla Sona Erdi

07.07.20224-7 Temmuz tarihleri arasında Türkiye Maarif Vakfı Genel Merkezinde gerçekleştirilen 12. Ülke Temsilcileri İstişare Toplantısı; yapılan etkinlikler, seminerler, sunumlar ve yuvarlak masa toplantılarının ardından sona erdi. Programın kapanış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, toplantının oldukça verimli geçtiğini vurgulayarak, “Paylaşacak çok şeyimiz var. Türkiye Maarif Vakfı sıradan bir kuruluş değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kanunla kurduğu bir vakıftır. Vazifemiz işimizi düzgün yapmak.” ifadelerini kullandı. Kurumsallaşmanın önemine değinen Akgün, Türkiye Maarif Vakfının kusursuzca işleyen bir kurum olarak yarınlara yürümesini amaçladıklarının altını çizdi.

“Vakfımızın Ülke Temsilcilerinin her biri, görev yaptıkları yerlerde Türkiye’yi oldukça güzel şekilde temsil ediyorlar. 6 yıllık sürecin sonunda bugün geldiğimiz noktada okullarımızın başarısı ortada. Bunda herkesin payı var. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diyen Birol Akgün, 6 yılda kuruluş sürecindeki aksaklıkların tamamlandığına işaret ederek, “Şimdi akademik olarak da güçlü olmak durumundayız. Eğitimle ilgili kaynaklarımızı artırıyoruz, materyallerimizi geliştiriyoruz, dergimizi ve ansiklopedimizi hazırlıyoruz. Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretim Programımızı geliştirdik. Yavaş yavaş özgün programımızı oluşturacağız.” dedi.     

Türkiye Maarif Vakfının devletin desteği ve milletin dualarıyla faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten Akgün, kurumun her bir ferdinin bu sorumluluğun bilinciyle hareket etmesi gerektiğini söyleyerek sözlerini tamamladı. 

DİĞER HABERLER

Video Title