Bişkek Maarif Okullarında “Milli Değerler-Ulusun Yüzü” Programı Gerçekleştirildi

22.12.2022Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan Ulusal Değerler Programı kapsamında Bişkek Maarif Eğitim Kompleksinde “Milli Değerler-Ulusun Yüzü” programı icra edildi.

Kırgız Cumhuriyetinin 26 farklı şehrinden gelen 133 öğretmene yönelik olarak; başta Cumhurbaşkanlığı, Parlamento, Eğitim ve Bilim Bakanlığı olmak üzere birçok farklı bakanlık ve resmi kurum temsilcilerinden toplamda 47 siyasetçi ile bürokratın ve Türkiye Cumhuriyeti Bişkek Büyükelçisinin katıldığı program, açılış konuşmaları ile başladı.

Konunun uzmanlarının sunumları ile devam eden programın ilk günü, Kırgız Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanlığından eğitimcilerin örnek sınıf-örnek ders pratikleri ile tamamlandı. İkinci gün katılımcılara, Türkiye Maarif Vakfının yerel ve milli değerlere yönelik olarak tüm dünyada takip ettiği programlara ilişkin bilgiler aktarıldı. Ardından Maarif Eğitim Kompleksi öğretmenleri tarafından örnek ders işleyişleri gerçekleştirildi.

Forumun tamamlanmasıyla Eğitim ve Bilim Bakanı Mambetakunov Ulanbek Esenbekoviç ve Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Türkben tarafından tüm katılımcılara sertifikaları verildi. Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanı Esenbekoviç, düzenlediği basın açıklamasında milli değerler konudaki hassasiyeti ve forumun gerçekleştirilmesindeki destekleri için Türkiye Maarif Vakfına teşekkür etti.

DİĞER HABERLER

Video Title